Královský úkol

Královský úkol je hra, která se snaží podobat staré DOSové hře King's Quest, ale je naprogramována pro X, tedy to nejspíš nebude fungovat pod operačním systémen Windows, který pravděpodobně máte, pokud nevíte, co to je operační systém. Je to tedy takový klon, nebo možná parodie, každopádně doufám, že se na mne kvůli tomuhle Sierra nenaštve. Screenshoty vidíte kolem.

Tento program jsem dělal jako ročníkovou práci, takže jsem musel k této hře udělat technickou dokumentaci. Tu jsem napsal v TeXu a výstupem je klikací PDFko. Pokud vše půjde dobře, tak se vám podaří ze zdrojáků získat jak toto PDFko, tak spustitelnou hru.

Nejnovější verze této hry je 0.8.2 ke stažení zde. Po rozbalení se řiďte pokyny v souboru INSTALL.

Také můžete vyzkoušet předchozí verze: 0.8.1, 0.8, 0.8-r2, 0.8-r1, 0.7.9, 0.7.8, 0.7.7, 0.7.6, 0.7.5, 0.7.4, 0.7.3, 0.7.2, 0.7.1, 0.7. Tyto verze se ovšem od 0.8.2 příliš neliší. Největší rozdíl je patrný v množství dokumentace, ale byly opravovány i některé chyby.

Program mám rozdělený na část, kde mám takovou knihovnu (možná se tomu říká engine) a na část, kde mám implementovaný samotný příběh. Bylo by tedy možné naprogramovat podobně chovající se hru s jiným příběhem. Rovněž je možné přidávat do hry další jazyky, zatím je tam jen čeština (s háčky a čárkami), cestina (čeština bez háčků a čárek) a angličtina. Pochybuji však, že by se někdo těchto možností chopil. Ale třeba mám jen příliš malé sebevědomí.

A aby se neřeklo, a hlavně abyste neměli pocit, že vám v něčem bráním, dávám tomuto programu licenci WTFPL.

Mirek Olšák (viz www.olsak.net)